Różne oblicza depilacji

Witam Was ponownie,

Chciałabym z Wami porozmawiać dzisiaj o depilacji woskiem, ale nie tylko. Chciałabym porozmawiać o różnych sposobach depilowania się! Zapraszam na wpis!

Mamy XXI wiek, więc sposobów na depilację jest nieskończenie wiele. Można wybierać i przebierać- wszystko przez to, że owłosienie w innych partiach ciała niż głowa nie jest pożądane i kojarzyć się może nawet z brakiem higieny.

Dla osób, które mają dużo czasu i lubią się często depilować, polecam maszynkę do golenia i krem do depilacji. Oczywiście mówię to trochę z przekąsem, bo zmarnowałam pół życia na depilowanie się w ten sposób i było to naprawdę zły pomysł. Po takiej depilacji włosy odrastały silniejsze, poza tym efekt gładkiej skóry gwarantowany był na bardzo krótko. Potrafiłam ogolić się rano tylko po to, żeby włoski były już widoczne pod wieczór. To jakieś nieporozumienie. Z kremem było to samo, tylko faktycznie gładka skóra przestawała być gładka na dzień następny, a nie na ten sam dzień.

Nie wiem, jaki wy macie pogląd na sprawę, ale ja jestem pedantyczna pod względem depilacji, więc postanowiłam pójść po rozum do głowy i spróbować innej metody depilacji.

I nie jest to nic nowego, serio- depilacja woskiem jest popularna już od czasów starożytnych, jednak co epoka, to i podejście do owłosienia się zmieniało.

Metoda ta jako jedna z nielicznych umożliwia pozbycie się owłosienia tak na dobrą sprawę nawet na 6 tygodni. Planujesz jakiś wyjazd, ślub, imprezę? Błagam, nie baw się z maszynką i kremem do depilacji, tylko kulturalnie wybierz się do kosmetyczki- ona już będzie wiedziała, co ma zrobić z Twoim nadmiernym owłosieniem.

Pewne opory mogą się pojawić w trakcie depilacji bikini, ale poruszę ten temat w innym wpisie.

Szanowne Panie- mamy również do dyspozycji laser diodowy, który pomaga nam się zmierzyć z nadmiernym owłosieniem trwale, jednak umówmy się- nie jest to najtańsza z dostępnych opcji i nie na każdego działa. Ja jeszcze nie próbowałam, ale wiem, że moja przyjaciółka była zwyczajnie zawiedziona, ponieważ włosy jak były, tak są nadal.

Buziaki, do napisania!

Znalezione obrazy dla zapytania depilacjawoskiem

Moje wrażenia po depilacji woskiem

Dzisiaj byłam w salonie piękności, na pierwszej w życiu depilacji woskiem!

Jak pewnie same się domyślacie depilacja maszynką do golenia albo kremem do depilacji jest bardzo uciążliwa, ponieważ włosy szybko odrastają, a i sam proces do najprzyjemniejszych nie należy.

Postawiłam sprawę jasno- wolę iść do kosmetyczki raz na miesiąc i mieć z głowy pielęgnację pod tym kątem, niż powtarzać ten sam zabieg co 2-3 dni.

Podgrzewacz do wosku
Podgrzewacz do wosku

I to był strzał w dziesiątkę!

Na początku miałam pewne obiekcje, ponieważ wszystkie moje przyjaciółki mówiły mi, że w trakcie depilacji woskiem ból jest nie do wytrzymania, ale powiem Wam szczerze… nic bardziej mylnego. Przede wszystkim warto znaleźć naprawdę dobrą kosmetyczkę, która operuje dobrym sprzętem. Kosmetyczka, która wykonywała u mnie depilację powiedziała, że podgrzewacz do wosku jakim dysponuje pochodzi ze sklepu internetowego https://newfacebeauty.pl/ i myślę, że sprzęt ten nie zawiódł ani mnie, ani jej. Depilacja przebiegła niemalże bezboleśnie. Oczywiście, nie powiem, że było idealnie i to najprzyjemniejsza rzecz jaka mnie spotkała w życiu, ale całość trwała bardzo krótko, a efekty… zdecydowanie były wspaniałą nagrodą za wszelkie niedogodności.

Na razie tyle, w następnym wpisach poinformuję Was o innych ciekawych kwestiach dotyczących depilacji woskiem.

Buziaki.

 

Depilacja woskiem miękkim. Jak się przygotować do zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu:

Najważniejszą kwestią jest odpowiednia długość włosków do depilacji. Włosy nie powinny być krótsze niż 0,5 cm, gdyż mogą nie przyklejać się do wosku, co czyni ich usunięcie niemożliwym. Zbyt długie włoski, powyżej 1 cm sprawiają, że zabieg jest mniej komfortowy. Jeżeli włosy są zbyt długie, należy przed depilacją przyciąć je w domu do odpowiedniej długości. Na dobę przed zabiegiem wskazany jest peeling, który usunie martwy naskórek. Również na dobę przed zabiegiem nie można opalać skóry na słońcu ani w solarium. W dniu zabiegu nie można nakładać kremów, balsamów ani natłuszczać skóry innymi preparatami, gdyż wosk najlepiej łapie włoski na suchej i gładkiej skórze. Depilacja bikini to intymny zabieg, dlatego przypominamy o zadbaniu o higienę bezpośrednio przed zabiegiem.
Po zabiegu:

24 godziny po depilacji woskiem nie można wystawiać się na działanie promieni UV, zarówno słonecznych jak i solarium;
24 godziny po zabiegu nie stosować kosmetyków ani innych preparatów z dodatkami chemicznymi na depilowane części ciała;
24 godziny po depilacji pach nie używać dezodorantu;
24 godziny po zabiegu nie korzystać z sauny;
przy depilacji bikini lub pach warto zdezynfekować skórę wodą utlenioną oraz posmarować sudocremem w celu złagodzenia ewentualnych podrażnień.

Podgrzewacz do wosku w rolce
Przeciwwskazania:

przerwana ciągłość skóry, skóra zaczerwieniona, podrażniona, z reakcją alergiczną;
skóra z tendencją do rozszczelniania się naczynek lub żylaków;
na dobę po opalaniu naturalnym lub w solarium;
w czasie menstruacji.

NewFace Beauty

Urządzenia kosmetyczne – Youtube